Łóżeczko rosnące z dzieckiem

Idealne łóżeczko dla dziecka powinno zapewniać mu maksymalną wygodę, być wytrzymałe oraz bezpieczne. Musi być również estetyczne, żeby pasowało do pokoiku dziecięcego, a przede wszystkim by podobało się dziecku – wówczas maluszek będzie w nim chętniej spał. Na szczęście w sklepach – tak stacjonarnych, jak i internetowych – można natrafić na mnóstwo różnych modeli łóżeczek dla dzieci. Każdy rodzic może wybrać taki produkt, jaki uzna za najlepszy. Duży wybór sprawia jednak, że dość trudno jest podjąć decyzję. Na co zwracać uwagę? Jaki rozmiar łóżeczka dla dziecka jest odpowiedni? Czy istnieją wersje, które można modyfikować z czasem? Gdzie postawić takie łóżko? 

Jakie łóżeczko dla rocznego dziecka? 

Wybór łóżeczka dla dziecka jest bardzo ważny. Lepiej by maluch posiadał od razu osobne łóżko i nauczył się samodzielnie zasypiać, zamiast dzielić łóżko z rodzicami. W małym, oddzielnym łóżeczku można zapewnić mu większe bezpieczeństwo i spokój. Powinno być ono dopasowane do wieku malucha. Można zdecydować się na wersję wielofunkcyjną, z dodatkowymi szufladami na rzeczy, jak też na tradycyjne łóżko ze szczebelkami, wykonywane z drewna. Do wyboru są różne wielkości. Łóżeczka mniejsze 120 x 60 cm będą odpowiednie do małego pokoiku. Warto jednak – o ile to możliwe – wybrać raczej łóżeczko 140 x 70 cm, które najczęściej można przekształcić w razie potrzeby w normalne łóżko. W takim wypadku rodzice mogą sporo zaoszczędzić – łóżko może posłużyć dziecku nawet do 7 roku życia. Można je powiększać bez trudu – w miarę potrzeb, gdy dziecko rośnie. Jaki materac do łóżeczka dla dziecka będzie najlepszy? Nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Musi być elastyczny, by dopasować się do ciała śpiącego dziecka. Powinien posiadać właściwości antyalergiczne i być wykonany z odpowiednio przewiewnego materiału, który „oddycha”. 

Łóżeczko rosnące wraz z dzieckiem 

Łóżeczko dla dziecka rosnące wraz z nim to bardzo praktyczne rozwiązanie, które znajduje w tej chwili wielu fanów. Produkt może z czasem ulegać modyfikacji – rozsuwa się go w miarę potrzeb, by rosnące dziecko się w nim zmieściło. To łóżeczka z rozsuwaną ramą, które występują w różnych wariantach kolorystycznych i dekoracyjnych. W związku z tym można je dopasować do każdego pokoiku. Łóżeczka dla dzieci mogą ulegać też innym modyfikacjom – producenci stawiają na nowoczesne rozwiązania, by maksymalnie ułatwić rodzicom opiekę nad maluszkiem. Można wybrać na przykład model z funkcją regulowania wysokości położenia materaca.

Gdzie postawić łóżeczko dla dziecka? 

Dziecięce łóżeczko najlepiej postawić w zacisznym miejscu, by zapewnić dziecku spokój. Lepiej unikać bezpośredniej bliskości kaloryfera oraz okna, by maluszkowi nie było zbyt gorąco, ani by nie przeszkadzało mu światło. Dziecko powinno jednak mieć dostęp do światła i do świeżego powietrza. Łóżko ustawmy w taki sposób, by było widoczne z każdej części pokoiku dziecięcego – dzięki temu będzie można zareagować zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Jeśli dziecko ma spać w sypialni rodziców, najlepiej wybrać łóżko dostawne do łóżka rodziców. Dzięki temu maluch śpi niby z nimi, ale osobno. Można też oszczędzić miejsce w pokoju. 

Łóżeczko dla dziecka – metody odnawiania 

Łóżeczko dla dziecka, które było już użytkowane kilka lat, a rodzice pragną by jeszcze chwilę można było z niego korzystać, może zostać z łatwością odnowione. Warto na przykład wymienić materac. Można je też pomalować. Czym pomalować łóżeczko dla dziecka? Trzeba wybrać bezpieczną, pozbawioną chemikaliów farbę. Istnieją specjalne, nietoksyczne farby, przeznaczone do stosowania na ścianach i meblach. Można wybrać biel lub pastelowe kolory. Będą fantastycznie wyglądały w dziecięcym pokoiku. Powierzchnię drewnianą warto oczyścić przed nałożeniem farby, jednak są dostępne takie farby, które tego nie wymagają. Takie odnowione łóżeczka wyglądają fantastycznie i z pewnością spodobają się również głównemu zainteresowanemu – dziecku. Mogą też swobodnie posłużyć jeszcze kolejnemu maluchowi w rodzinie. 

efakt

 Impreza skończyła się nad ranem. Piotr Cyrwus eFakt ” opublikował zdjęcia Piotra jak ten… pije wódkę!   Już sobie wyobrażam miny wszystkich babć

Zmiany, zmiany, zmiany – tak efakt opisuje to, co wydarzy się w serialu „Teraz albo nigdy”.